A jó prezentáció megközelítésünkben elsősorban hiteles és személyes.
Tiszta, egyértelmű üzenetet tartalmaz, azaz eléri célját. Az előadó komfortosan érzi magát a helyzetben, így az előadásmód is élvezetes. Prezentációs készség fejlesztésekor ezért három területre koncentrálunk:
- Saját prezentációs stílus megtalálása (már meglévő erősségek kihasználásával)
- Szisztematikus felkészülés (a közönség szükségleteinek ismerete, egyértelmű üzenet megfogalmazása)
- Az üzenetátadás leghatékonyabb módjának megtalálása és begyakorlása (stílus, támogató eszközrendszer – pl. ppt, prezi, OHP, FC).
- Személyes, egyéni tanulási-, fejlődési célokat tűzünk ki a résztvevők közreműködésével, jelenlegi készségszintjük felmérése után.
- A már meglévő erősségekre alapozzuk a fejlesztést. Abban hiszünk, hogy sokféle jó prezentáció és rengeteg különféle prezentációs helyzet létezik, ezért nem valamiféle stílus, technika „megtanítását” célozzuk. A prezentációkkal kapcsolatos elméleteket, kutatási eredményeket, megfigyeléseket keretként használjuk, és abban támogatjuk a résztvevőket, hogy saját magukból kihozva a lehető legtöbbet, megtalálják, kialakítsák a saját prezentációs stílusukat, készség- és eszköztárukat.
- Nem egyszeri beavatkozást alkalmazunk, hanem folyamatjelleggel dolgozunk – több visszacsatolást lehetővé téve. Ez azt jelenti, hogy 2-3 tréningnapban gondolkodunk; az egyes tréningnapok között 1, vagy 2 hét telik el, ami segíti az elsajátított ismeretek elmélyítését, valamint lehetővé teszi a résztvevők alapos felkészülését a folytatásra.
- A résztvevők aktívan közreműködnek saját- és egymás tanulási folyamatában: a csoporttagok mindvégig visszajelzéseket kapnak egymástól és a programot vezető trénerektől.
- A tanulási folyamatot módszertani kézikönyv elkészítésével támogatjuk. A kézikönyv az elérhető prezentációs elméletek és gyakorlati útmutatók széles tárházából azokról nyújt jól használható, gyakorlatorientált összefoglalót, amelyek a résztvevők számára relevánsak, fontosak: azaz a kézikönyvet folyamatosan építjük, szerkesztjük az előkészítő workshop, valamint az egyes tréningnapok tapasztalatai alapján.